Z miłości dla… profilaktyki

„Z Miłości dla Zdrowia” – to hasło Festynu Rodzinnego zorganizowanego po raz trzeci w Tomaszowie Mazowieckim. Współorganizatorem działań promujących profilaktykę jest Fundacja NU-MED oraz Specjalistyczny Szpital Onkologiczny w Tomaszowie Mazowieckim. Szpital realizuje ogólnopolski Program Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi.

Uczestnikiem Festynu może być każdy, kto lubi aktywność, interesuje się swoim zdrowiem. Głównym akcentem jest bieg rekreacyjny ulicą Wandy Panfil.  Patronka ulicy, Tomaszowianka, zwyciężczyni prestiżowych Maratonów, reprezentantka Polski w Igrzyskach Olimpijskich, poprowadziła rozgrzewkę przedbiegową. Dodajmy, że wybitna sportsmenka Wanda Panfil, to także  tzw. „Twarz Programu Profilaktycznego”.

W rozgrzewce prowadzonej przez Wandę Panfil uczestniczyli wszyscy biegacze.

Festynowi „Z Miłości dla Zdrowia” towarzyszą podstawowe badania diagnostyczne oraz informacje o dostępnych programach profilaktycznych realizowanych przez Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim. Program Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi to jeden z głównych programów profilaktycznych realizowanych przez tomaszowską onkologię.