Pierwsze spotkanie z Pacjentami w ramach Programu Profilaktycznego

W ramach Programu Profilaktycznego realizujemy Program Wsparcia Emocjonalnego dla Chorych. Pierwsze – z zaplanowanego cyklu spotkań – zostało zorganizowane 12 czerwca 2018r.

Z naszego zaproszenia skorzystało 17-tu Pacjentów. W ramach wsparcia, zaproponowaliśmy Pacjentom spotkania i konsultacje z dietetykiem, psychoonkologiem oraz z logopedą.

Możecie jeść to co lubicie, najważniejszy warunek – te potrawy nie mogą drażnić śluzówki – podkreślała dietetyk kliniczny dr Anna Rogulska

Dowiadując się o chorobie „wali” nam się cały świat, nasze plany. Przewartościowujemy swoje życie i to jest zrozumiałe. – o tym jak psychika reaguje na traumatyczną diagnozę, jak sobie z tym radzić? – mówił ks. Grzegorz Chirk, psychoonkolog w ośrodku NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Po laryngektomii (usunięciu krtani) można mówić – przekonywała logopeda Katarzyna Olszowska

To pierwsze z cyklu spotkań dla Pacjentów organizowanych w ramach wdrożenia programu wsparcia emocjonalnego dla chorych Programu Profilaktycznego. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na październik 2018r. Jednocześnie informujemy, że Pacjenci leczeni z powodu nowotworów głowy i szyi mogą zgłaszać swoje potrzeby związane w w/w wsparciem pod nr tel. 44 786 81 49.